4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Prezes Amazon, Jeff Bezos, ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego i przejdzie na nowe stanowisko w firmie, zostanie prezesem zarządu Amazon. Andy Jassy, ​​który obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego Amazon Web Services (AWS), zastąpi Bezosa jako Amazon CEO. Taka informacja została ogłoszona w e-mailu wysłanym do pracowników i gazet internetowych. Zamiana stanowisk nastąpi w 3 kwartale 2021 roku.

„Bycie dyrektorem generalnym Amazona to wielka odpowiedzialność i pochłania mnóstwo czasu. Kiedy jesteś takim czymś zajęty, trudno jest skupić uwagę na czymkolwiek innym ”- skomentował Bezos w e-mailu informującym o zmianie. „Jako dyrektor wykonawczy pozostanę zaangażowany w ważne inicjatywy Amazona, ale będę miał również czas i energię, których potrzebuję, aby skupić się na Day 1 Fund, Bezos Earth Fund, Blue Origin, The Washington Post i innych moich pasjach”.

Jassy to osoba, która pracuje w firmie już wiele lat,  dołączyła do niej w 1997 roku. Kierował zespołem Amazon Web Services od momentu jego powstania w 2003 roku i został mianowany CEO AWS w 2016 roku. Wybór Jassy – który kierował usługą chmurową Amazon biznes od samego początku – ponad dyrektorem ds. handlu detalicznego lub sprzętu dobrze obrazuje priorytety, którymi kieruje się Amazon.

Jakie skutki, będzie miała zmiana stanowiska przez Bezosa

Przejście Bezosa na stanowisko prezesa zarządu Amazona będzie oznaczało, że będzie nieco bardziej odsunięty od codziennych problemów związanych z prowadzeniem firmy o wartości prawie 1,7 biliona dolarów, co pozwoli mu ”skupić swoją energię i uwagę na nowych produktach i wczesnych inicjatywach.”  Ciekawe jak będzie wyglądać firma, po zmianie CEO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *