4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Ponad siedem miesięcy po tym, jak Indie wydały ogólnokrajowy zakaz korzystania z TikTok, właściciele aplikacji zaczęli redukować ilość. We wtorek Nikkei Asia poinformował, że TikTok „zasadniczo wycofuje się” z Indii, powołując się na źródła znane z firmy.

Sięgając po komentarz, rzecznik TikTok potwierdził, że zmniejsza zatrudnienie w Indiach, ale zakwestionował szczegóły raportu Nikkei.

W oświadczeniu rzecznik TikTok powiedział The Verge: „Biorąc pod uwagę brak opinii rządu na temat rozwiązania blokady TikToka w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy, z głębokim smutkiem zdecydowaliśmy się zmniejszyć naszą siłę roboczą w Indiach … [Mamy] nadzieję, że dostaniemy szansę na ponowne uruchomienie TikTok w Indiach, aby wesprzeć tam setki milionów użytkowników, artystów, nauczycieli i wszystkich innych osób, które jej używają.”.

Nikkei poinformował, że „większość” lokalnych pracowników została zwolniona. Rzecznik TikTok powiedział The Verge, że w firmie pozostanie „znacznie więcej niż 100”.

Indie były wcześniej dużym rynkiem dla TikTok, którego właścicielem jest firma ByteDance z siedzibą w Pekinie: 30% pobrań w kwietniu 2020 r. TikTok pochodziło z Indii. W czerwcu aplikacja miała około 167 milionów użytkowników z tego kraju.

Kiedy TikTok został zakazany?

TikTok został zakazany w Indiach 29 czerwca. W swoim oświadczeniu Ministerstwo Elektroniki i Technologii Informacyjnych tego kraju stwierdziło, że aplikacja była „zaangażowane w działania, które szkodzą suwerenności i integralności Indii, obronie Indii, bezpieczeństwu państwa i porządku publicznego”.

ByteDance nie wskazywało wówczas na plany wycofania się. Po tym ogłoszeniu szef TikTok India wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że firma nie udostępniła informacji o użytkownikach indyjskich rządowi chińskiemu i że jej praktyki są zgodne z indyjskimi wymogami dotyczącymi prywatności i bezpieczeństwa danych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *