4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Markę Xiaomi kojarzy chyba każdy. Nawet ten, który niespecjalnie interesuje się technologią czy nowinkami sprzętowymi. Mając ugruntowaną pozycję na rynku smartfonów, producent postanowił znacząco rozszerzyć swoją działalność. Aktualnie chińskie przedsiębiorstwo na polskim rynku znane jest z hulajnóg, smartbandów, a także kamerek samochodowych. Swoje miejsce Xiaomi chce znaleźć też w świecie telewizorów, co pokazują ostatnie premiery, a także aktualna promocja. Serie TV P1 oraz TV Q1 nabyć można w naprawdę rewelacyjnych cenach z obniżkami sięgającymi tysiąca złotych!

Promocyjne ceny telewizorów Xiaomi

Oczywiście tysiąc złotych rabatu producent oferuje dla najdroższego modelu, jakim jest Xiaomi Mi TV Q1 75. Ogromny panel klasy premium w normalnej cenie kosztuje 6999 złotych, jednak w promocji jest to okrągły tysiąc mniej. Całkiem imponująca zmiana, szczególnie biorąc pod uwagę możliwości urządzenia.

Seria P1 również doczekała się niezłych rabatów. Największy model z rodziny (55 cali) nabyć można za 2299 złotych, podczas gdy wcześniej cena wynosiła 2699 złotych. Panele 50-, 42- oraz 32-calowe można z kolei kupić w cenach o dwieście złotych niższych niż rekomendowane. Oznacza to kolejno wartości 2199 zł, 1699 zł oraz 999 zł.

Promocja od Xiaomi będzie trwać do 19 września 2021 roku. Produkty znaleźć można nie tylko w sklepach sygnowanych logiem chińskiego producenta, ale również w wybranych elektromarketach.

Xiaomi Mi TV Q1 – telewizor, z którego gracze powinni być zadowoleni

Wiadomym jest, że zupełnie inne potrzeby mają osoby, które użytkują telewizor przede wszystkim w celach kinematografii, a zupełnie co innego ważne jest dla osób, które chłoną gry wideo długimi godzinami. Niejako dla tych drugich powstał Mi TV Q1, który zaoferuje przede wszystkim odświeżanie na poziomie 120 Hz, a także niski input lag. Dodatkowo producent pokusił się o zaimplementowanie złącz HDMI 2.1 oraz funkcji HDR w formatach Dolby Vision i HDR10+. Dodając do tego lokalne ściemnianie w 192 strefach otrzymujemy produkt, którego panel zaoferuje wysoki kontrast. Będąc już przy panelu, warto zaznaczyć, że jest to QLED o rozdzielczości 3840×2160 pikseli. Maksymalna jasność w deklaracjach producenta wynosi natomiast 1000 nitów.

Design urządzenia niespecjalnie wyróżnia się na tle konkurencji. Wąskie ramki oraz prosta podstawa z pewnością spodobają się minimalistom. Mimo to, o stabilność urządzenia użytkownicy nie powinni się martwić. Solidny, płaski element poprowadzony przez ponad połowę szerokości panelu powinien wytrzymać całkiem dużo „wrażeń”.

Mi TV P1 to produkty na każdą kieszeń

Xiaomi znane jest z tego, że ich produkty nie należą do przesadnie drogich. Dzięki rozsądnemu wycenianiu smartfonów czy innych dóbr elektronicznych, chińska firma ugruntowała sobie pozycję szczególnie na polskim rynku. Podobnie wygląda obraz telewizorów spod loga Mi. Seria P1 wyprodukowana została w czterech rozmiarach – 32, 42, 50 oraz 55 cali.

Trzy największe modele cechuje rozdzielczość 4K, natomiast wariant 32-calowy reprezentuje panel HD. Najtańszy z produktów nie posiada też wsparcia Dolby Vision oraz HDR10+. Każdy z telewizorów będzie natomiast „wyposażony” w odświeżanie 60 Hz, jednak modele z rozdzielczością 4K niejako zasymulują większą płynność poprzez generowanie dodatkowych klatek. HDR10+ znajdziemy natomiast tylko w telewizorach o wielkości 50 i 55 cali.

Seria P1 posiada wygląd zbliżony do tego, znanego z Q1. Największą różnicę stanowi jednak rodzaj podpory. W przypadku tańszych P1, producent zdecydował się na zastosowanie dwóch osobnych nóżek o dość szerokim rozstawie. Dzięki temu, niezależnie od wielkości panelu, urządzenia powinny stabilnie trzymać się podłoża.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *