4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Nowy startup inżynieryjno-projektowy o nazwie Silk EV z siedzibą w popularnej włoskiej Dolinie Motoryzacyjnej to coś więcej niż tylko kolejna próba stworzenia elektrycznego hipersamochodu. Jest to najnowszy projekt związany z inicjatywą „Jeden pas i jedna droga”.

Silk EV ogłosił we wtorek, że będzie współtworzyć „ultra-luksusowy hipersamochód” o nazwie S9 w rodzinnym regionie Lamborghini i Ferrari z First Automobile Works (FAW), oryginalnym chińskim producentem samochodów. S9 będzie częścią wieloletniej marki chińskiego producenta samochodów Hongqi, co oznacza „czerwoną flagę” i był kiedyś produkowany wyłącznie dla wysokich rangą chińskich urzędników państwowych, zanim stał się bardziej dostępny.

Co wiadomo o nowym samochodzie?

Obie firmy nie opublikowały żadnych specyfikacji dotyczących S9 ani żadnych zdjęć, z wyjątkiem zwiastuna. W komunikacie prasowym Silk EV powiedział, że pojazdy produkowane przez firmę FAW „połączą dynamiczne, zrównoważone i ekskluzywne wrażenia z jazdy, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i innowacji, dostarczając Chinom i światu nowej generacji luksusowych pojazdów elektrycznych”. Jedną z niewielu rzeczy ogłoszonych we wtorek jest to, że samochód jest projektowany przez Waltera de Silvę, który zaprojektował samochody dla Alfy Romeo, Audi i Lamborghini oraz kierował projektowaniem dla Grupy Volkswagen na przełomie lat 2000 i 2010.

Chińska inicjatywa „Jeden pas i jedna droga” to ogromny projekt mający na celu przyspieszenie projektów infrastrukturalnych w Azji, Europie i Afryce, które w sumie z grubsza odzwierciedlają stary Jedwabny Szlak. Projekty obejmują dziesiątki krajów i różnią się wielkością oraz zakresem. Istnieją ogromne linie kolejowe, elektrownie wodne, tamy i mosty. W niektórych miejscach, na przykład w Dżibuti, Chiny próbują wybudować prawie wszystkie podane wyżej rzeczy.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *