4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Po niemal roku od premiery konsoli nowej generacji autorstwa Sony, doczekaliśmy się pierwszej rewizji urządzenia. Odświeżone PS5 Digital Edition już trafiło do niektórych punktów sprzedaży, co z kolei przełożyło się na liczne materiały w sieci, porównujące „stare” PlayStation 5 do „nowego”. Zmiany są i to całkiem znaczące. Nie widać ich jednak na pierwszy rzut oka.

Co przynosi pierwsza rewizja PS5?

Choć na pierwszy rzut oka zmian nie widać, można je odczuć biorąc urządzenie do ręki. PS5 Digital Edition waży teraz 3,6kg, co jest zmianą o 300g na minus. Dość mocna kuracja odchudzająca musiała się jednak odbić na pewnych elementach. Czemu się oberwało? Układowi chłodzenia.

Nowa rewizja PS5 ma przemodelowane chłodzenie, które działa w oparciu o znacznie zmniejszony radiator. Według obliczeń, jest to połowa jego pierwotnej wersji! Małym zmianom uległ też główny wentylator. Jak takie zmiany wpływają na wydajność układu? Okazuje się, że zauważalnie, choć nie aż tak znacząco. Temperatury podniosły się minimalnie, jednak kultura pracy pozostała niezmienna. Warto jednak zauważyć, że nadal czekamy na prawdziwe bomby, jeśli chodzi o gry nowej generacji. Przy produkcjach AAA z zaawansowaną fizyką i oprawą graficzną, zmiany układu chłodzenia być może będą bardziej odczuwalne.

Oprócz układu chłodzenia Sony zdecydowało się też przeorganizować nieco układ mocujący podstawkę do pionowego ustawienia konsoli. W nowej rewizji ma to być łatwiejsze.

Dostępność konsol PlayStation 5

Od premiery PS5 minęło już kilka długich miesięcy. Graczy nadal dotyka jednak problem niedoborów konsol, szczególnie tych autorstwa Sony. Aktualnie większość elektromarketów nie ma PlayStation 5 dostępnych „od ręki”, ale można je zamówić i prawdopodobnie po kilku dniach będą one możliwe do odbioru.

Masz już PS5? Zdecydowanie zerknij na te produkcje!

Konsola od Sony słynie przede wszystkim z genialnych tytułów ekskluzywnych. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku PlayStation 5, choć na razie nie doczekaliśmy się wielu głośnych gier. Na ten moment gracze mogą jednak dobrze bawić się przy nowym Spider-manie czy Ratchet & Clank: Rift Apart. Sporym rozgłosem cieszy się również Returnal – gra akcji, osadzona w pętli czasu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *