4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Nintendo ogłosiło wyniki sprzedażowe z ostatniej ćwiartki roku 2020, czyli z okresu świątecznego. Na podstawie udostępnionych przez Nintendo danych, sprzedaż wyniosła 11.8 miliona konsol. Z tego powodu, Nintendo podniosło szacowana sprzedaż do końca tego roku podatkowego do 26.5 miliona konsol. Także podniosło szacowane zarobki o 33%, czyli o 3.82 miliarda dolarów.

Poza świetnymi wynikami sprzedaży konsol Nintendo sprzedało także niesamowicie dużo gier typu first party. Są to gry, które zostały stworzone przez wewnętrzny oddział, odpowiedzialny za tworzenie gier, a nie przez zewnętrzne studia. Do tego typu gier wliczają się np. The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Pokemon Sword/Shield, Animal Crossing: New Horizons I Mario kart 8 Deluxe. Każda z wymienionych gier osiągnęła sprzedaż na poziomie około 20 milionów kopii.

Sprzedaż gier, jak i konsol cały czas będzie rosnąć. W tej ćwiartce, czyli w 1 ćwiartce roku 2021, miejsce będą miały takie premiery jak Monster Hunter Rise i port Super Mario 3D World + Browser’s Fury z Wii U. Obie te gry będą wychodzić wraz z kolekcjonerską limitowaną wersja Switcha, pozwoli to na zwiększenie sprzedaży obu gier, jak i konsoli. Inne przypadki takiej limitowanej edycji, miały miejsce podczas wydania Pokemon Sword/Shield i The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Jak wygląda sprzedaż Switcha?

Podczas premiery nikt nie spodziewał się tego, jaką sprzedaż osiągnie Switch. W ciągu zaledwie roku wyprzedziło sprzedaż Xboxa One, który w tamtym momencie był na rynku już parę lat. Aktualnie sprzedanych jest około 80 milionów sztuk tej konsoli. Z aktualnym wzrostem bardzo możliwe jest wyprzedzenie sprzedaży PS4 w następnym roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *