4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Firma LG zastanawia się nad porzuceniem produkcji smartfonów w roku 2021. Na taką decyzję pewnie wpływa to, że od prawie 5 lat nie posiadali oni dochodu z tej dziedziny techniki. Nawet nie tyle, co dochodu, ale produkcja smartfonów powoduje tylko straty. W ciąg kilku ostatnich lat stracili 4.5 miliarda.

Skąd wiadomo o takich planach?

W ostatnich dniach CEO firmy LG – Kwon Bong Seok wysłał do pracowników z oddziału zajmującego się smartfonami wiadomość o takiej treści:

„W związku z tym, że konkurencja na rynku smartfonów staje się coraz ostrzejsza, nadszedł czas, aby LG z zimną krwią wykonało osąd i wybrało najlepszą opcję”

W wywiadzie z dziennikiem The Korea Herald, przedstawiciel LG poinformował, że firma zastanawia się nad wszystkimi możliwymi rozwiązaniami w tym: o sprzedaży oddziału, wymienienia się oddziałami z inną firmą, a także o pomniejszeniu ilości pracowników.

LG w dokumencie wysłanym do The Verge poinformowało, że firma jeszcze o niczym nie zadecydowała. Zarządcy LG podejmą jakąkolwiek decyzję, która pozwoli na rozwiązanie problemów z oddziałem zajmującym się smartfonami.

Informacje te potwierdzają plotkę, która pojawiła się na ramach gazety TheElec na początku stycznia 2021. Ogłosili oni wtedy w swojej gazecie, że LG planuje porzucić produkcję smartfonów. Co najciekawsze wtedy przedstawiciele LG oświadczyli, że ta informacja jest fałszywa i nie ma w sobie ziarnka prawdy.

Co najciekawsze LG ogłosiło i potwierdziło, że w roku 2021 wyjdzie ich pierwszy „zwijany” smartfon. Bardzo możliwe, że będzie to ostatnie urządzenie od tego oddziału, jakie ujrzymy. Jedynym plusem jest to, że jedynie oddział zajmujący się smartfonami ma problem i nie musimy się bać o inne urządzenia tworzone przez tę firmę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *