4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Zaczynamy wkraczać w okres, w którym codziennością będzie obsługa łączności 5G przez smartfony. Aktualnie jednak, niemal każdy smartfon z taką właśnie funkcją jest czytelnie oznaczony. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku Nokii i jej nowego modelu G50 5G. Choć nazwa to trochę masło maślane, inne aspekty tego smartfona mogą się podobać. No, może oprócz ceny.

Nokia wraca na rynek smartfonów

Szczególnie starsi czytelnicy mogą pamiętać czasy, gdy Nokię posiadała spora część osób mijanych na ulicy. W ciągu lat trend ten znacząco się zmienił, a producenta telefonów komórkowych wypchnęły nowe, potężne korporacje. Nokia nie poddaje się jednak i po raz kolejny staje przed wyzwaniem stworzenia smartfonów godnych XXI. wieku. Producent w ostatnim czasie zaprezentował sporo nowych urządzeń, jednak niewiele z nich ma szansę na komercyjny sukces.

Podstawową wadą smartfonów spod loga Nokii jest ich cena – za niespecjalnie wydajne urządzenie, Finowie liczą sobie całkiem pokaźne sumy, już na starcie przegrywając z produktami konkurencyjnych marek. Dodając do tego wcale nie najlepszą specyfikację, otrzymujemy mało przekonujące wyniki sprzedaży. Oczywiście to też nie tak, że Nokia nie ma żadnych zalet. Przede wszystkim smartfony tego producenta oferują Androida bez nakładek, które usilnie tworzą inni producenci.

Nokia G50 5G – co ma do zaoferowania?

Drugą całkiem znaczącą zaletą fińskich smartfonów jest ich wzornictwo. Omawiany teraz G50 5G to urządzenie, które może i nie zachwyca, ale zdecydowanie może się podobać. Bryła posiada zaokrąglone rogi, ekran wypełnia znaczą część powierzchni frontu, a na tyle odznacza się z kolei okrąg, w którym mieszczą się obiektywy.

Specyfikacja, szczególnie w połączeniu z ceną, nie jest już tak ciekawa, jak design Nokii. Jednym z jaśniejszych punktów jest bateria o pojemności 4850 mAh, która zasila procesor Snapdragon 480 5G, uzupełniony o cztery gigabajty pamięci RAM. Polecenia użytkownika wyświetlane będą na panelu LCD o przekątnej 6,38” i rozdzielczości HD+. Choć informacje nie są jeszcze potwierdzone, Nokia G50 5G ma trafić na rynek we wrześniu i kosztować około 1000 złotych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *