4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Każda kolejna premiera urządzeń spod znaku Apple budzi niemałe emocje. Nie inaczej jest w przypadku kolejnego już iPhone’a, okraszonego cyfrą 13. Internet aż huczy od plotek, a kilka z nich zebraliśmy i przedstawiamy w tym materiale.

Kiedy premiera iPhone 13?

Wiele doniesień wskazuje na to, że premiera połączona z rozpoczęciem przedsprzedaży ruszy już 17 września. Za niecałe dwa tygodnie powinniśmy zatem poznać nowy smartfon Apple’a w pełnej krasie. Oczywiście nie mamy co liczyć na rewolucję, jednak czy seria iPhone jej potrzebuje?

Producent prawdopodobnie postawi na stylistykę znaną od lat, czyli połączenie zaokrągleń z dość ostrą bryłą. Swoje miejsce zachowa też panel z obiektywami. Największą nowością w iPhone 13 ma okazać się za to ekran 120 Hz, a także system astrofotografii, który nie będzie już tylko tworem oprogramowania.

Podzespoły nowych iPhone’ów powinny być jeszcze wydajniejsze

 Choć cały ekosystem Apple nie cierpi na brak wydajności, zainstalowany w nowych iPhone’ach procesor A15 Bionic ma być jeszcze szybszy. Co więcej, oprócz lepszych osiągów ma też lepiej zarządzać energią, a także wykazuje zwiększone możliwości w kwestii przetwarzania danych na potrzeby fotografii.

Apple idzie z duchem czasu, a więc w nowych smartfonach nie zabraknie łączności 5G, ekranu 120 Hz o którym wspominaliśmy, a także lekko przemodelowanego frontu z mniejszym notchem na czele.

Co więcej, od jakiegoś czasu chodzą pogłoski o ulepszonym FaceID, które ma rozpoznawać właściciela nawet w sytuacji, gdy ten nosi maskę lub ma zaparowane okulary. Na sprawdzenie się wszystkich doniesień przyjdzie nam jednak chwilę poczekać.

Cena iPhone 13

Aktualnie nie wiemy ani tego kiedy nowy smartfon zostanie zaprezentowany, ani ile będzie kosztował. Na ten moment wysoce prawdopodobna jest data 17 września, jednak nie są to potwierdzone informacje.

Jedno jest pewne – nowa seria iPhone’ów może być jeszcze droższa niż poprzednik, a to ze względu na zwiększone koszty produkcji chipów. Te są oczywiście uwarunkowane trudną sytuacją na rynku podzespołów elektronicznych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *