4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Instagram wyłącza możliwość udostępniania (i sharowania) postów z Feedu na Stories, w ramach testu, aby zobaczyć, jak zmienia to zaangażowanie w popularną funkcję. Firma poinformowała o zmianie w banerze powiadomień wysyłanym do użytkowników w „wybranych krajach”, w których przeprowadzany jest test, pisze Social Media Today. The Verge skontaktowało się z Instagramem, aby uzyskać szczegółowe informacje o tym, które kraje biorą udział.

Co o tym mówi Instagram?

„Słyszeliśmy od naszej społeczności, że chcą widzieć mniej wpisów w relacjach” – zaczyna się powiadomienie. „Podczas tego testu nie będziesz w stanie dodać posta z Feedu do swojej relacji”. Udostępnianie postów w Stories jest dość powszechną praktyką, ale stwarza sytuacje, w których zobaczysz post na swoim Feedzie, a następnie natychmiast zobaczysz, że jest on duplikowany w Stories znajomego.

Jakkolwiek irytująca może być ta sytuacja, warto zauważyć, że udostępnianie postów w Stories to sposób w jaki wielu artystów, biznesów i organizacji kontaktuje się z użytkownikami. Nie ma co kłamać, ale algorytm Instagrama faworyzuje resharowane post znajomych i rodziny. Na przykład umieszczanie postów z Feedu, na swoim Stories otwiera okazję dla organizacji wzajemnej pomocy w Twojej okolicy, aby uzyskać więcej darowizn. Odebranie możliwości ponownego udostępniania jest reakcją na zachowanie Facebooka i Instagrama zachęcane przede wszystkim przez umieszczanie Stories w tak widocznym miejscu w aplikacji i oferowanie możliwości ich udostępniania.

Na razie wyłączenie udostępniania dalej pozostaje testem, podobnie jak zmiany dotyczące polubień, które firma rozważała, i różnorodność nowych układów aplikacji, które opracowała. Ale czas jest nieco ironiczny: Twitter testuje obecnie możliwość udostępniania tweetów z historiami na Instagramie jako naklejek. Możesz więc zacząć widzieć o wiele więcej resharów w swoich Stories z zupełnie innej platformy mediów społecznościowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *