4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Technologia gry w chmurze cały czas się rozwija. Jedną z pierwszych usług, pozwalających na granie bez mocnego komputera było GeForce Now. Już po kilku latach od tamtego momentu, produkt od Nvidii dalej przoduje na rynku. Pomimo konkurencji ze strony Amazonu i Google, dalej ma przewagę i nie zapowiada się, żeby jakaś inna firma ich prześcignęła. Pozycję GeForce Now jeszcze mocnej utwierdza wprowadzenie ich usług na przeglądarki Google i urządzenia Apple z procesorami M1.

Na co pozwoli granie w przeglądarce?

Tak jak już udało się dla Stadii. Tak samo i GeForce Now, postanowiło zająć ten kawałek rynku. Wraz z wprowadzeniem Bety, wszyscy użytkownicy będą w stanie grać w swoje gry, na dowolnym urządzeniu, mającym możliwość uruchomienia przeglądarki. Tak jak już wiemy z testów, gry działają równie dobrze, jak w zwyczajnej aplikacji.  Oznacza to, że możemy grać we wszystkie gry, które są obsługiwane przez GeForce Now prosto przez przeglądarkę.

Poza wprowadzeniem wyżej wspomnianego sposobu grania także została udostępniona aplikacja dla urządzeń Apple wyposażonych w procesory M1. Oznacza to, że najnowsze Macbook’i i iMac’i, zaczną w końcu mieć możliwość odtwarzania gier w najwyższych ustawieniach graficznych. Oczywiście także będzie się to odbywać poprzez streaming z chmury, jednak nie zmienia to tego, że fani macOS będą w stanie pograć w nowsze gry.

Czym jest GeForce Now?

Jest to usługa streamingowa, pozwalająca grać w gry w chmurze. Co to oznacza? Wszystkie gry uruchamiane są na serwerach należących do Nvidi, a w zamian za płacenie miesięcznego abonamentu, kosztującego 20 kilka złotych. Możemy bezproblemowo grać w bardzo wiele gier, oczywiście musimy je wcześniej kupić np. na Steam. Osoby, które nie chcą wydawać pieniędzy, także mają możliwość grania przy użyciu tej usługi, jednak co godzinę będą musieli resetować grę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *