4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Ostatnie wyniki ilości zamówień przedsprzedażowych nowych składanych smartfonów Samsunga może napawać firmę optymizmem. Zainteresowanie, szczególnie tańszym z modeli, jest naprawdę duże i prawdopodobnie z generacji na generację będzie rosło. Idąc za ciosem, południowokoreańska firma postanowiła wcielić w życie inny szalony pomysł – składanego laptopa.

Czas na przyszłość, czas na Book Fold 17

Samsung nie jest co prawda jedynym producentem składanych komputerów przenośnych, jednak istnieje duża szansa, że w szybkim czasie zawładnie rynkiem. Jednym z popularniejszych aktualnie urządzeń tego typu jest Lenovo ThinkPad X1 Fold. X1 podbił serca recenzentów CES, tym samym zgarniając aż 43 nagrody.

Wracając jednak do Samsunga – ten ma zaoferować składanego laptopa o maksymalnej przekątnej wynoszącej siedemnaście cali, a za wyświetlanie obrazu odpowiadać będzie ekran OLED. Samo urządzenie na pierwszym zdjęciu, zamieszczonym na portali Twitter, zdaje się być całkiem smukłe i wygląda nowocześnie. Prawdopodobna data premiery urządzenia to pierwszy kwartał 2022 roku.

Rynek składanych urządzeń rośnie w siłę, a na prowadzenie wychodzi Samsung

 Aktualnie producent elektroniki z Korei Południowej ma powody do zadowolenia. Nowa generacja składanych smartfonów okraszona numerem 3 stała się niemałym hitem. Seria Galaxy Z w samym kraju pochodzenia marki sprzedała się już w nakładzie 800 000 egzemplarzy! Częściej przez konsumentów wybierany był jednak Z Flip, a nie Z Fold, a to głównie ze względu na cenę oraz bardziej poręczniejszą konstrukcję.

Czy składane laptopy mają sens? Odpowiadają pierwsze recenzje

Nie da się ukryć, że obraz składanego laptopa to nadal spora nowość. Grupa szczęśliwców miała już jednak okazję dłużej obcować z tego typu urządzeniami, co może też przełożyć się na łatwe do znalezienia w sieci opinie. Przede wszystkim, składane laptopy to ogromna uniwersalność – zmiana  układu czy położenia, a także możliwość (lub też patrząc z drugiej strony – brak konieczności) podpięcia dodatkowych urządzeń, tworzy z X1 Fold czy przyszłych Samsungów sprzęt do niemal każdych warunków.

Warto też wziąć pod uwagę ceny składanych komputerów mobilnych, bowiem te w najbliższych latach nie będą małe. Dodając do tego wcale nie najwydajniejsze podzespoły, otrzymujemy bardziej ciekawostkę, niżeli użyteczny przedmiot dla „przeciętnego Kowalskiego”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *