4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Aktualny CEO i współzałożyciel Valve – Gabe Newel w wywiadzie dla New Zeland’s 1 News ogłosił, że bardzo go ciekawi interfejs mózg-komputer i chciałby go wykorzystać. Sądzi także, że developerzy popełnia wielki błąd, jeśli nie będą chcieli wykorzystać tej technologii.

Jakie są plany Valve?

Już teraz istnieje oddział w Valve, który wykorzystuje kaski z OpenBCI. Jest to urządzenie, które pozwala na odczytywanie fal mózgowych, bez ingerencji w nasze ciało. Tworzą aktualnie open-sourcowe narzędzie, które pozwoli na lepsze zrozumienie ludzkiego mózgu i oczywiście wykorzystanie tego w grach. Jako przykład Gabe, przedstawił taką sytuację, że gracz zaczyna się nudzić i urządzenie po odczytaniu takiej informacji z naszego mózgu będzie mogła podkręcić poziom trudności lub aktywować jakąś niestandardową sytuację wewnątrz gry.

Głównym planem Valve jest jednak przesyłanie informacji do naszych mózgów, a nie ich odczytywanie. Według opinii Gabe, nasze ciało blokuje przed nami wiele niesamowitych doznań, gdyby można by było komunikować się bezpośrednio z mózgiem, ludzie mieliby dużo nowych możliwości.

Poza wpływem na dziedzinę gier, Gabe przedstawia także korzyści płynące dla normalnych użytkowników w życiu codziennym. Jako przykład podaje osoby, które maja problemy ze snem. Jeśli byśmy byli w stanie panować nad naszym mózgiem, takie osoby zamiast męczyć się ze zaśnięciem, mogłyby po prostu przenieść się od razu w fazę REM i pozwolić na odpoczynek mózgu.

Oczywiście poza plusami przedstawił bardzo duży problem, jeśli chodzi o ingerowanie w nasz mózg. Osoby z takimi interfejsami byłyby narażone na bardzo niebezpieczne ataki hakerów, którzy mogliby przejąć nawet władzę całym ciałem takiej osoby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *