4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Cheaterzy w Call of Duty: Warzone niszczą grę i zmuszają profesjonalnych graczy do jej porzucenia. Hacki do gier i oprogramowanie do oszukiwania są szeroko stosowane w hitach typu Battle Royale, a społeczność milionów graczy czuje się sfrustrowana brakiem uwagi wydawcy Activision i deweloperów Infinity Ward i Raven Software.

Dzisiaj ta frustracja doprowadziła do tego, że firmy zdecydowały się na podjęcie działań, blokując 60 tysięcy kont w ciągu jednego dnia i publikując oficjalny post na blogu, który po raz kolejny obiecuje zerową tolerancję dla oszustów. Deweloper Raven Software obiecuje również częste informowanie o sytuacji, oferując „przynajmniej comiesięczne aktualizacje”.

Do czego służą cheaty?

Oszukiwanie w niektórych z najpopularniejszych gier na PC na świecie pogarszało się w ciągu ostatniego roku, a aimboty i wallhacki są teraz coraz bardziej powszechne w najbardziej konkurencyjnych strzelankach w branży. Aimboty automatycznie namierzają głowy przeciwników, ułatwiając eliminowanie nawet wielu graczy w chwilę. Wallhacks ujawniają wszystkich na mapie, więc oszuści uzyskują ogromną przewagę, wiedząc, gdzie są ich przeciwnicy przez cały czas. W grach typu battle royale, w których gracze muszą spędzić od 20 do 30 minut na pojedynczym meczu, przegrana z oszustem może być szczególnie frustrująca.

Oszukiwanie osiągnęło punkt krytyczny dla niektórych, którzy grają głównie w Warzone. YouTuber Vikkstar123 opuścił grę w zeszłym tygodniu po tym, jak oszust rażąco używał wallhacka i aimbota oraz streamował to na Facebook Gaming.

Oszust był nawet częścią programu Level Up na Facebooku, więc mógł swobodnie streamować cheaty do gier i zarabiać na tym. Facebook zdemonetyzował oszusta. Jednak go nie zbanowała z Facebooka, przez co nadal grał z cheatami i to streamował.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *