4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Jesper Svensson, dyrektor generalny Betsson group, pojawił się w ostatnim odcinku podcastu SBC Leaders, gdzie rozmawiał z Kelly Kehn (dyrektorem ds. relacji globalnych SBC) o kulturze pracy w firmie Betsson.

Według Svensson, rok 2020 postawił wiele wyzwań człowieczeństwu, a w szczególności firmom, które zmuszone zostały do przeorganizowania swojego zwyczajnego rytmu pracy. Wiele osób wtedy rozpoczęło zdalną pracę, sporo kontaktów między biurowych zostało zerwanych. Według Svensson, właśnie utrzymanie pozytywnej kultury pracy firmy w czasie, gdy wielu z nas pracowało w domu było najtrudniejszym zadaniem dla Betsson.

Pracowanie z domu było prawdziwym wyzwaniem nie tylko dla Betsson, ale również wiele innych korporacji. W takich warunkach szczególnie trudno jest zachować przyjazną atmosferę, jaka panowała w biurach.

Svensson dodał, że podczas pandemii niektóre biura Betsson były otwarte, tam, gdzie było to możliwe. Niemniej jednak nie wszyscy mogli w nich pracować. Obecnie, kiedy coraz więcej krajów znosi ograniczenia związane z pandemią, powrót do biur staje się realny.

Dyrektor Betsson osobiście nie może się już doczekać ponownego powrotu do biura wszystkich pracowników. Wyraził on swoje podekscytowanie możliwością ponownego stworzenia “roboczej atmosfery” w środowiskach zawodowych w korporacjach.

Nie zważając na wszelkiego rodzaju trudności w komunikacji, związane ze zdalna pracą, Svensson powiedział, że Betsson stosunkowo dobrze poradziło sobie z utrzymaniem kultury pracy w online przestrzeni.

Wpływ pandemii na atmosferę w pracy

Omawiając wpływ koronawirusa na funkcjonowanie firm z branży hazardowej i iGamingu, Svensson przyznał, że dany kryzys zmotywował branże, aby objąć rosnącą cyfryzację i rozwijać się jeszcze szerzej. Na przykład Betsson, zmotywowany pandemią, zaczął rozwijać się na arenie międzynarodowej.

Z punktu widzenia finansów, branża hazardowa nie poniosła takich ogromnych strat w czasie pandemii jak inne sektory. Svensson dodał, branża gier online jest w czołówce cyfryzacji, więc musi iść ciągle naprzód. “W ciągu ostatniego roku Betsson położył duży nacisk na upewnienie się, że mamy odpowiednich ludzi  do wdrażania nowinek technologicznych” – powiedział Svensson.

Kiedy Betsson przeszedł na pracę zdalną, sprawy w firmie wciąż się rozwijały i nikt nie zwalniał kroku. Svensson przypisuje sukces Betsson w minionym roku ludziom, którzy pracują w firmie. To właśnie oni wprowadzili znaczne ulepszenia produktów w firmie, które przyniosły widoczne efekty w czasie pandemii.

Utalentowani ludzie są zdecydowanie numerem jeden w firmie Betsson. To oni sprawili, że firma podczas pandemii funkcjonowała normalnie, a nawet wprowadziła wiece korzystnych zmian. Dla branży hazardu przeniesie się z powrotem do wymiaru online kasyn, automatów, gry jackpot i zakładów sportowych stało się łatwiejsze niż załóżmy dla tradycyjnych sportów.

“W 2020 roku również rozszerzyliśmy się – weszliśmy na nowe rynki. Nie powstrzymujemy się.” – mówi Svensson. Betsson obecnie stara się w pełni wejść na rynek latynoamerykański, ponieważ w 2020 roku firma znacznie zmniejszyła swoją obecność na rynku brytyjskim. Stało się to po tym, jak ogłoszono, że wszystkie aktywne marki i licencje hazardowe mają zostać przeniesione do domeny Rizk. Trudności związane z kosztami operacyjnymi i wydajnością spowodowały, że firma postanowiła zmienić co nie co swoją strategię.

Svensson przyznał, że Betsson nigdy nie był ważnym graczem na rynku, ale firma była w stanie utrzymać działania swojej marki na kilku platformach. Obecnie kiedy wzrosły koszty operacyjne na platformach, dalsza działalność Betsson na rynku w Wielkiej Brytanii stała się niewydajna.

Ogromne możliwości w innych krajach przyciągnęły uwagę Betsson i firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność w Ameryce Łacińskiej. Svensson mówi, że region latynoamerykański to ogromny potencjał dla Betsson. “W tym regionie obserwuje się bardzo solidny wzrost, w takich krajach jak Peru, Kolumbia i tak dalej.” – mówi Svensson

Ostatnio Betsson otrzymał licencję na prowadzenie działalności hazardowej online w prowincji Buenos Aires w Argentynie. Betsson Group połączył siły z Casino de Victoria, aby rozwijać hazard online w Argentynie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *