4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Firma Amazon poinformowała ostatnio o niesamowitych wiadomościach. Ponad 2000 departamentów policji i straży pożarnej w Stanach zjednoczonych współpracuje z Amazonem. Oznacza to, że wszystkie stany, poza Montaną i Wyoming są członkami sieci Amazon’s Ring. W roku 2020 do programu dołączyło 1189 departamentów, w 2019 dołączyło 709, a w 2018 tylko 40.

Na co Pozwala członkostwo w sieci Amazon’s Ring?

Amazon’s Ring jest to inteligentny dzwonek do drzwi, wyposażony w kamerę. Pozwala dla właścicieli domu widzieć, kto stoi przed drzwiami, jednak ma jeszcze jeden plus. W przypadku prowadzenia sprawy, policja która dołączyła współpracy z Amazonem, może poprosić o nagrania pochodzące z kamery. Według raportów w samym tylko 2020 roku, na kamerach zostało nagrane ponad 22 tysiące incydentów.  Takie wspólne działanie policji i korporacji pozwala na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa ludzi, jak i ułatwi łapanie zbiegów lub pilnowania samych właścicieli. Kamery pomogły już w 1900 sprawach sądowych, przeszukaniach i wezwaniach do sądu. Można bowiem teraz łatwo udowodnić, że np. właściciel domu był świadomy o wezwaniu do sądu itp. Wystarczy nagranie z kamery, na którym widać jak właściciel wyjmuje listy z skrzynki pocztowej.

Jaki jest problem z nagrywaniem?

Główny problem z nagrywaniem jest taki, że często właściciele nie chcą, aby Amazon czy inne instytucje miały do nich dostęp. Uważają bowiem, że łamie to ich wolność osobistą i podstawowe prawa człowieka. Aplikacja Ring’s Neighbours, która pozwala na udostępnianie nagrań z dzwonka, została oskarżona za szerzenie rasizmu i obraźliwych komentarzy. Pewne jest, że takie urządzenia potrzebują dalszych poprawek jeśli chodzi o prawa nimi rządzące. Użytkownicy muszą czuć się bezpiecznie używając tego sprzętu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *