4th December 2022

FOLLOW US ON SOCIAL

Firma Amazon 15 stycznia 2021 roku ogłosiła, że udostępni dostęp do kodu asystenta głosowego Alexa dla producentów aut. Co ciekawe, mimo że udostępnili dostęp do kodu źródłowego, to nie wytworzyli nowych licencji poza już aktualną, pozwalającą na używanie AI w inteligentnych urządzeniach. Zamiast tego postanowili, że wydadzą AI dla wszystkich firm pod nową nazwą Alexa Custom Assistant.

Co się zmieni na rynku?

Amazon, udostępniając możliwość dodawania własnych funkcji dla firm motoryzacyjnych, pozwolił także na modyfikacje usług dla wszystkich firm. Oznacza to, że każdy producent jest teraz w stanie dodawać własne słowa kluczowe, nowe głosy dla asystenta i samemu go rozwijać. Według przedstawicieli Amazonu Alexa jest aktualnie tak stworzona, że umożliwia koegzystencję na różnych urządzeniach. Dzięki temu będziemy w stanie użytkować różne sprzęty przy użyciu tych samych komend głosowych, a np. samochody, będą posiadały własne dodatkowe frazy, pozwalające na inne działania. Pozwoli to na stworzenie w 100% inteligentnego domu i otoczenia, które podporządkuje się do twoich słów.

Jak to wpłynie na Alexe?

Tworzenie sztucznej inteligencji pochłania bardzo dużo czasu, pieniędzy, a także jest trudne. Cały czas musimy nad nią pracować, żeby uczyła się nowych rzeczy. Ten problem, Amazon chce rozwiązać, właśnie poprzez udostępnienie Alexy, dla innych firm. Pozwoli to na rozwój asystenta, bez potrzeby inwestowania własnych funduszy i czasu. Poza takimi plusami możemy być pewni, że przyspieszy to powstawanie nowych funkcji i lepsze zrozumienie naszych komend głosowych. W końcu o wiele większa ilość użytkowników będzie miała teraz dostęp do tego asystenta. Podczas CES 2021 ogłoszono współpracę Amazonu z Lamborghini, gdzie Alexa zostanie użyta w nowych samochodach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *